2

Meble Kuchenne – Szeregówka w Oławie

Ta ciekawa realizacja powstała na zamówienie sympatycznego małżeństwa przedsiębiorców. Moi inwestorzy jak to określili z „ odchowanymi” dziećmi postanowili wydzielić swoją przestrzeń rozdzielając kondygnację domu wolnostojącego.

Moim zadaniem było zaproponować rozwiązania, które miały by spiąć już istniejące podziały pomieszczeń, część wcześniej zakupionych mebli z nowymi pomysłami. Początkowo właściciele nie myśleli w kategoriach zmiany funkcji pomieszczeń. Zależało im na odświeżeniu wnętrz. Długo rozmawialiśmy o potrzebach, przyzwyczajeniach, życiu codziennym, zainteresowaniach.

Udało nam się wspólnie wypracować porozumienie dotyczące nowych rozwiązań materiałowych. Muszę przyznać, że moi zleceniodawcy wykazali się ogromnym zaufaniem do moich pomysłów i wiedzy, którą przedstawiłam. Dzięki temu powstało wnętrze, które połączyło stare z nowym i jest spełnieniem oczekiwań klientów. Dodam, że moi inwestorzy posiadają bardzo dobre wyczucie smaku i te „ stare” elementy wyposażenia stanowiły dobrą jakościowo bazę pod nowe projekty.

Dzięki otwartości na nowe propozycje udało mi się wkomponować we wnętrze biokominek, wcześniej domownicy nie brali takiej opcji pod uwagę. Co więcej zabudowę obłożyliśmy nowoczesnym fornirem kamiennym z łupka. Nowe ledowe oświetlenie zaprojektowałam tak, żeby oświetlało strefowo pomieszczenia tworząc ciekawą i przytulną atmosferę. Szklane balustrady przy schodach dywanowych dodały lekkości i nie poszatkowały wnętrza. Do już zastanych pięknych kryształowych opraw oświetleniowych dodałam takie, które stanowią ich uzupełnienie i żadna z nich ze sobą nie konkuruje. Ściany zostały pokryte dobrej jakości farbami dostosowanymi do przeznaczenia wnętrz. Uzupełniłam ściany ubierając je w ekskluzywne tapety i tynki cienkowarstwowe z efektem jedwabiu. Wszystkie elementy wyposażenia, dodatki – lustra, dekoracje ruchome zostały wybrane i zakupione podczas wspólnych wyjazdów. Cieszę się, że ich jakość spełniała nasze wspólne potrzeby. Specjalnie zaprojektowana nakładka ze szkła hartowanego na stół kuchenny to wynik naszego porozumienia. Jest ona wyklejona cytatami dla Pani i Pana domu, które sami wybrali i codziennie czytają. Jak twierdzą to ich życiowe motto.

Jak opisali współpracę ze mną, oto kilka słów:
„ Panią Magdę poznaliśmy z polecenia. Już po chwili rozmowy wiedzieliśmy, że nasz dom zmieni się diametralnie. W głębi duszy baliśmy się tej zmiany, każdej propozycji i każdego ruchu. Niektóre zmiany „rodziły się w bólu”. Mimo naszych obaw Pani Magda czytała w naszych myślach i potrafiła słuchać.
Zawsze uśmiechnięta, konkretna, mająca świetny gust, wyczucie smaku a przy tym znająca wszelkie najmniejsze szczegóły techniczne – co było dla nas największym zaskoczeniem. Poświęciła mnóstwo swojego czasu i energii analizując nasze potrzeby.

Nasze spotkania zaowocowało przepięknym nowym wnętrzem. Miło jest teraz żyć w naszym „nowym/starym” domu, dlatego chcemy podziękować za trud, pracę i wielką cierpliwość jaką włożyła w tę zmianę.
Ewa i Arek”

 

Klient: Inwestor prywatny - Oława Data: Kwiecień 2014