27 Lis
blog_obrazek

Co z tym architektem wnętrz?

Co z tym architektem wnętrz?

Czy ja go potrzebuję?

Często słyszę takie lub podobne pytania. Chcę w kilkunastu zdaniach napisać wam dlaczego warto chociaż chwilę się nad tym zastanowić.
W dzisiejszym czasie wokół nas jest dużo sprzecznych informacji. Pochodzą one z wielu źródeł jednak najbardziej przez nas używanym jest Internet. Media społecznościowe, portale, fora, strony internetowe firm, zamieszczają cenną i inspirującą wiedzę. Tylko jak dokonać wyboru? Jak przełożyć to, co widzimy na ekranach naszych komputerów, telefonów do naszej rzeczywistości?
Tutaj właśnie może pomóc architekt wnętrz.


Jak wybrać dobrego projektanta/architekta?

Jakimi cechami powinien się charakteryzować?

Według mnie taka osoba powinna być obdarzona wyobraźnią i umiejętnością słuchania. Jej wrażliwość i empatia powinna pomagać jej wybierać najlepsze rozwiązania dla danego człowieka. Tak człowieka, bo to on jest najważniejszy.
Co do warsztatu takiego specjalisty to liczy się jak wykonuje dokumentację projektową. Również to, jak współpracuje z wykonawcami. Tutaj inwestor decyduje w jakim zakresie ta współpraca będzie określona. Architekt powinien umieć planować i koordynować prace. Bardzo ważne jest również precyzyjne przekazywanie informacji inwestorowi i firmom współpracującym.
Codzienna praca na inwestycji, to praca z budżetem. Zaczyna się na etapie projektowania i kończy przy zdaniu realizacji. Konieczne jest również żeby architekt potrafił myśleć strategicznie i widział zadania w szerszej perspektywie. Co najważniejsze to taki specjalista zminimalizuje ryzyko błędu.
Taka osoba powinna rozwiązywać problemy z którymi zwraca się do niej klient. Powinna zatem wzbudzać zaufanie, dawać poczucie bezpieczeństwa i najlepszą wartość swojej pracy.

Jak znaleźć takiego specjalistę?

Najlepiej jest pytać znajomych, współpracowników, rodzinę. Sprawdzać zakończone realizacje jeżeli to możliwe. Wcześniej wspomniany Internet jest również źródłem wiedzy o danej firmie, osobie. Każda dobra marka ma spójną strategię i misję według której pracuje.
Życzę wszystkim dokonywania dobrych wyborów. Nie bójcie się szukać, pytać, porównywać. To najlepszy sposób, aby przez długi czas cieszyć się dobrze zaprojektowaną przestrzenią.

Magdalena Godzik - Janiuk

Nazywam się Magdalena Godzik – Janiuk. Jestem mamą Julki. Żoną Pawła. Zawodowo zajmuję się spełnianiem marzeń moich klientów, a dokładniej projektuję i aranżuję wnętrza, projektuję również meble. Doradzam, pomagam w dokonywaniu wyborów, słucham, rozwiązuję problemy. Tak zarabiam na życie.

Dodaj komentarz
Twój adres email nie będzie publikowany. Pola oznaczone gwiazdką są wymagane *

*